مصائب من در حباب‌ استارت‌آپ

مصائب من در حباب‌ استارت‌آپ

دنیل لاینز
در کتاب مصائب من در حباب استارت‌آپ، ما همراه دنیل لاینز ‌ محیط کاری هاب‌اسپات را با جزئیات می‌بینیم. لابه لایهٔ ماجراهای طنز و کنایه‌های نیش‌دار این مرد باتجربه و تیزهوش که به‌سرعت لایه‌های پنهان فضای کار جدیدش را شناسایی می‌کند، نظام بهره‌کشی ناعادلانه و در خدمت سرمای ..
26
0

در کتاب مصائب من در حباب استارت‌آپ، ما همراه دنیل لاینز ‌ محیط کاری هاب‌اسپات را با جزئیات می‌بینیم. لابه لایهٔ ماجراهای طنز و کنایه‌های نیش‌دار این مرد باتجربه و تیزهوش که به‌سرعت لایه‌های پنهان فضای کار جدیدش را شناسایی می‌کند، نظام بهره‌کشی ناعادلانه و در خدمت سرمایه برای مخاطب روشن می‌شود. مهارت روزنامه‌نگارانهٔ لاینز از این کتاب اثری فراتر از یک روایت معمولی می‌سازد.

این کتاب نمونه‌ای از گفتمان نوظهور فرا روزنامه‌نگاران است که توجه پژوهشگران را به خود جلب کرده است.

 

 

 

دنیل لاینز کهنه روزنامه‌نگاری است که بعد از حدود دو دهه فعالیت در بخش کسب‌وکار و فناوریِ نشریه‌ی نیوزویک صبح روز معمولی با یک تلفن ساده عذرش را می‌خواهند و ناگهان بیکار می‌شود. لاینز برای تأمین مخارج زندگی، نیازمند کار و حقوق ثابت است، پس از مدتی شهرتی که به خاطر گزارش‌ها و مطالب وبلاگ پربازدیدش به دست آورده، به هاب اسپات، از استارتاپ‌های پرهیاهو سیلیکون ولی می‌پیوندد تا در پنجاه‌سالگی با عنوان همکار بازاریابی بین ده‌ها جوانی مشغول کار شود که تی‌شرت‌هایی رنگارنگ با لوگوی شرکت به تن دارند. روزنامه‌نگار باسابقه نیوزویک مجبور می‌شود با افرادی بدون سابقه کاری و به قول خودش یک‌مشت بچه‌مدرسه‌ای حوزه فناوری و استارت آپ همکاری کند. لاینز از این تغییر ماهیت عصبانی است و گاهی در تعمیم نظرات و نادیده گرفتن وجوه مثبت کسب‌وکار و فناوری زیاده‌روی هم می‌کند ولی درنهایت نگاه دقیق و نکته‌بین او طنزی دوست‌داشتنی می‌آفریند.

جهت ثبت دیدگاه، وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه شما پس از بررسی و تایید، نمایش داده خواهد شد.

ورود به حساب کاربری